موضوعات داغ

کلاهبرداری عظیم ترید یونایتد از کاربران ایرانی!

این روزها که بازار کلاهبرداری‌های اینترنتی و به خصوص در زمینه ارز دیجیتال به شدت داغ شده است روزانه شاهد پروژه‌های مختلفی هستیم که تعداد زیادی از کاربران را با وعده‌های مختلفی از جمله کسب درآمد دلاری طعمه قرار می‌دهند که اخیرا نیز کلاهبرداری عظیم ترید یونایتد از کاربران ایرانی سر زبان‌ها افتاده است.

علی‌رغم تمامی هشدارهایی که به کاربران برای تحقیق و بررسی اعتبار پروژه‌ها قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری می‌شود و روال اغلب کلاهبرداری‌ها تقریبا مشابه است، متاسفانه همچنان تعداد زیادی از افراد در دام چنین کلاهبرداری‌هایی قرار می‌گیرند.

اخیرا در میان کاربران پروژه‌ای با نام ترید یونایتد (Trade United) بسیار شنیده می‌شد. از ابتدای کار این پروژه نشانه‌های بسیاری از احتمال کلاهبرداری بودن این پروژه نمایان بود. عواملی مثل سودهای عجیب و غریب که با هیچ منطقی سازگار نیست. همچنین نداشتن درگاه پرداخت ریالی معتبر برای واریز، روال نامشخص و مشکوک واریزها، دریافت مبالغ مبهم کارمزد و مالیات از کاربران، سابقه کم فعالیت تیم و سایت، تشویق به زیر مجموعه‌گیری، عدم وجود شفافیت در مورد تیم سازنده، پروسه برداشت نامشخص و الزام به واریز وجه، همه و همه نشانه‌هایی بودند که احتمال کلاهبرداری بودن این پروژه را افزایش می‌داد.

چند روزی است که وب سایت این پروژه کلاهبردار نیز از دسترس خارج شد.

وب سایت ترید یونایتد (Trade United)

همچنین کانال‌ها و گروه‌های تلگرام و واتساپ مربوط به آن حذف شدند.

کانال تلگرام ترید یونایتد (Trade United)

بسیاری از کاربران با این توجیه که خودشان یا دوست‌شان از این پروژه برداشت کرده‌اند، آن را معتبر می‌دانستند. حال آن که ذات پروژه پانزی همین است که از پول افراد جدید به افراد قبلی سود پرداخت می‌شود. گاهی پروژه‌های پانزی تا سال‌ها سود پرداخت می‌کنند! ولی همچنان کلاهبرداری هستند.

اکنون سوالی که از مال باختگان باید پرسید این است که آیا انتظار دیگری از این پروژه داشتید؟

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد این پروژه نیز کلاهبرداری از آب درآمد و کاربران زیادی را متضرر کرد. در حال حاضر سایت این مجموعه دیگر فعال نیست و آخرین پست صفحه یوتیوب این مجموعه مربوط به دو هفته گذشته است و کانال تلگرامی این مجموعه نیز غیرفعال شده است.

توصیه ما به کاربران عزیز اِکوبیت این است که قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری هیجانی در پروژه‌ها، در مورد صحت عملکرد و اعتبار آن‌ها اطمینان حاصل کنید و نسبت به نشانه‌های رایج کلاهبرداری حساسیت داشته باشید.

به امید روزی که دیگر هیچ یک از کاربران طعمه چنین پروژه‌هایی نباشند.

گردآورنده:
اِکوبیت

جدیدترین اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا